575 200 025 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 15:00

instrukcja montażu

Kilka ważnych informacji, z którymi warto się zapoznać.

Montaz fototaptet na flizelinie
BĘDĄ POTRZEBNE: klej, szeroki pędzel malarski, poziomnica, ołówek, miekka wilgotna szmatka oraz gumowy wałek do tapet
Rozpakowanie

Po wyjęciu fototapety z kartonu należy położyć ją na czystej gładkiej powierzchni zadrukowaną częścią do góry i sprawdzić czy towar jest zgodny z zamówieniem i nie posiada żadnych wad fabrycznych jak zagniecenia, odbarwienia.
Jeśli fototapeta składa się z kilku elementów należy sprawdzić czy wszystkie bryty do siebie pasują. Bryty składamy na styk. Jeśli nie masz doświadczenia w klejeniu tapet lepiej skorzystać z usług fachowca ponieważ istnieje możliwość uszkodzenia fototapety.

Przygotowanie ściany
Bardzo ważne jest przygotowanie podłoża, które powinno być czyste, gładkie, suche, mocne, odtłuszczone, niealkaliczne i zagruntowane klejem do tapet lub innym specjalnym preparatem do gruntowania. Usunąć stare tapety jeśli są. 
Szczególnie pod jasne tapety, podłoże powinno być jednorodne, w jasnym kolorze najlepiej białym lub innym bardzo jasnym. W przypadku tapetowania świeżo malowanych ścian należy odczekać odpowiedni czas do utwardzenia się powłoki malarskiej.
Można w celu ułatwienia naklejania narysować przy pomocy poziomnicy pionowe kreski. Będziemy mieć pewność że fototapeta naklejona jest prosto i równo.

Naklejanie fototapety
Kładzenie fototapety najlepiej jest wykonywać w dwie osoby. Najpierw należy rozrobić klej według instrukcji. Pędzlem malarskim nanieść klej na ścianę w miejscu gdzie ma być przyklejona fototapeta. Klej należy nakładać równomiernie i tylko na ścianę.
Należy pamiętać, że każde podłoże będzie wymagało innej ilości kleju. Np. ściana betonowa jest mniej chłonna niż np. ściana kartonowo gipsowa, wiec na beton nałożymy mniej kleju. Rekomendujemy użycie kleju METYLAN DIRECT.
Naklejanie fototapety należy zacząć od góry. Dolną część powinna trzymać druga osoba tak aby fototapeta nie dotykała ściany. Dociskaj fototapetę od góry do dołu pozbędziesz się ten sposób pęcherzyków powietrza.
Małe pęcherzyki powietrza znikną po całkowitym wyschnięciu kleju. Dociskać należy tylko gumowym wałkiem całą fototapetę, a w szczególności krawędzie.
UWAGA! Dociskanie szmatką bądź ręką może spowodować uszkodzenie fototapety. Po nałożeniu fototapety należy suchą, czystą szmatką usunąć nadmiar kleju. Następny bryt należy nakleić na styk dopasowując wzór do siebie.


Montaż fototapet na drzwi
BĘDĄ POTRZEBNE: czysta, sucha szmatka, płyn z alkoholem do odtłuszczenia nawierzchni, spryskiwacz, płyn do mycia naczyń, ręcznik.
Przygotowanie powierzchni
Przyklejanie powinieneś rozpocząć od oczyszczenia powierzchni, na której fototapeta ma zostać przyklejona. Podłoże należy oczyścić suchą szmatką, usuwając kurz oraz odtłuścić za pomocą środka do czyszczenia zawierającego alkohol.
Po wyjęciu fototapety z kartonu należy położyć ją na czystej gładkiej powierzchni zadrukowaną częścią do góry i sprawdzić czy nie posiada żadnych wad fabrycznych.

Przyklejanie fototapety
Do przyklejenia fototapety będzie potrzebny spryskiwacz, do którego należy wlać wodę oraz niedużą ilość płynu do naczyń. Najpierw należy dopasować fototapetę do powierzchni, na której ma być przyklejona.
Przyklejanie należy rozpocząć od odklejenia fragmentu papieru, na którym naklejona jest fototapeta i spryskać wodą klejącą cześć fototapety oraz całą oklejaną powierzchnię. Przyklej odklejony fragment, gładząc go suchą szmatką i wypychaj wodę oraz powietrze.
Zapobiegnie to powstawaniu bąbelków powietrza. Usuwaj kolejne fragmenty papieru, spryskując klejącą cześć fototapety a następnie przyklejaj gładząc fototapetę suchą szmatką.

Zakończenie

Na koniec osusz fototapetę ręcznikiem i gotowe.

575 200 025

Odbiór osobisty

ul. Oswobodzenia 1
40-403 Katowice

© 2020 DecoWall Świat Pieknych Ścian : Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Oprogramowanie KQS.store : Realizacja KQSDesign.pl