575 200 025 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 15:00

Skandynawska elegancja, czyli kilka słów o stylu, który podbił nasze serca.

Styl skandynawski jest od kilku lat bardzo popularny w polskich domach.

Nie ma w tym nic dziwnego, klimat w Skandynawii jest nam bliższy niż panująca większą część roku słoneczna pogoda Europy Południowej.
Kolory skandynawskich ścian są jasne. Najczęściej białe, ale również w odcieniach szarości i pasteli. Takie kolory sprawiają wrażenie czystości, ale również optycznie powiększają przestrzeń.
Z umiłowania do naturalnych materiałów podłogi powinny być drewniane, a często bielone.  Obicia sof i foteli wykonane są z grubych materiałów, nie znajdziemy jednak tutaj skór.
Skandynawowie również dużą uwagę skupiają na oświetleniu.  Oprócz tradycyjnego światła sufitowego, mają dodatkowe lampy do czytania,
kochają również świece (szczególnie Szwedzi, którzy zapalają je w oknach).

No właśnie, jeśli chodzi o okna, to nie mają firan, zasłon, rolet ani żadnych innych tego typu dodatków. Wydawać się mogło, że jest to podyktowane małą ilością dziennego światła,
ale wcale tak nie jest.  Uważają bowiem, że nie mają niczego do ukrycia i nie ma potrzeby zasłaniania się. Wiedzieliście, że okna w Skandynawii otwierają się na zewnątrz?

Jednak pomimo chłodnego wystroju przestrzeni, całą robotę robią tutaj dodatki. Jaskrawe doniczki, poduszki, obrazki, ale także pojedyncze meble.


  

 


Pomysł na pokój młodzieżowy na poddaszu:

Styl skandynawski ma tą wspaniałą zaletę, że brak w nim zagraconych pomieszczeń i zakurzonych zakamarków. Jest także świetnym sposobem na szybką i niedrogą zmianę wnętrza.
Nie trzeba pozbywać się starych mebli – wystarczy je przemalować. W starą lamperię również można tchnąć nowego ducha, aby stała się ozdobą pomieszczenia. Zobaczcie sami:

  


Jeśli kupiliście mieszkanie, ale wygląda jak w zamierzchłej epoce, to nie musicie nerwowo spoglądać na stan konta – najpierw spokojnie zastanówcie się co można zachować,
odrestaurować i zrobić po swojemu, a zobaczycie, że efekt przewyższy Wasze oczekiwania.

Zapraszamy do naszego sklepu, tam znajdziecie ciekawe i niebanalne dekoracje, które pięknie podkreślą ściany w Waszych pomieszczeniach.

Wybraliśmy kilka propozycji:


    

575 200 025

Odbiór osobisty

ul. Oswobodzenia 1
40-403 Katowice

© 2020 DecoWall Świat Pieknych Ścian : Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Oprogramowanie KQS.store : Realizacja KQSDesign.pl